Oferujemy profesjonalną naprawę konsol na najwyższym poziomie. Naprawiamy najpopularniejsze konsolę na rynku PS5, PS4 i Xbox Series X, S, Xbox One. Wykorzystujemy sprawdzony i profesjonalny sprzęt pozwalający na wykonywanie specjalistycznych napraw. Naszym celem jest zapewnienie najwyższej jakości usług w okolicy. Nie trać czasu na stanie w korkach i szukanie serwisu w Krakowie.  Gwarantujemy szybki czas realizacji naprawy.

Nasza oferta obejmuje między innymi takie usługi jak:

  • Serwis konsol od xbox one, PS4 w górę
  • Zaawansowana naprawa płyt głównych
  • Czyszczenie płyt po zalaniu
  • Wymiana podzespołów ( dysk, zasilacz, napęd itp. )
  • Wymiana portów ( USB, HDMI, LAN )
  • Instalacja oprogramowania
  • Konserwacja układu chłodzenia
  • Wykonywanie kopii zapasowych

Przydatne informacje

Zdarzają się sytuacje, kiedy konsola włącza się jedynie na sekundę lub dwie, a potem przestaje działać. Często można spotkać też sytuacje gdzie konsola nie reaguje na włącznik. Pierwszym, co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji, jest weryfikacja wtyczek w gniazdach z tyłu urządzenia. Jeżeli jesteśmy pewni, że wszystko zostało prawidłowo podpięte i korzystamy ze sprawnego okablowania, spróbujmy odpalić konsolę jeszcze raz. Jeżeli problem nadal występuje, należy skierować uwagę na zasilacz.

Konsola głośno pracuje i wyłącza się. Najczęściej odpowiada za to nieprawidłowo pracujący układ chłodzenia – konieczne jest jego pełne wyczyszczenie, wymiana pasty termoprzewodzącej lub ciekłego metalu w Playstation 5. W większości przypadków konsola po takim zabiegu pracuje i wygląda jak nowa ze sklepu. Czyszczenie zalecane jest maksymalnie co 24 miesiące pracy konsoli lub co 12 miesięcy w przypadku konsol używanych intensywnie, w mocno zakurzonym/zadymionym pomieszczeniu.

W przypadku Playstation 4 przyczyna może być dwojaka – uszkodzenie kontrolera BT/WIFI lub uszkodzenie oprogramowania konfiguracyjnego w kości pamięci (konieczne jest wylutowanie i rozkodowanie wsadu pamięci, poprawienie wadliwych obszarów i ponowne wgranie) – obie usterki można usunąć.

Czasem nawet dopiero po kilkunastu minutach pracy konsola przestaje odczytywać płyty – konieczna wymiana głowicy lasera na nową (w głowicy znajdują się 3 lasery: CD, DVD oraz Bluray). W sporadycznych przypadkach pomaga czyszczenie głowicy.

Jeżeli złącze HDMI nie nosi śladów uszkodzeń, winnym najczęściej jest enkoder obrazu HDMI – ulega on częstym uszkodzeniom na skutek przepięć (burza, podpinanie konsoli przy włączonych obu urządzeniach) lub zwarć na kablu HDMI (tanie, chińskie kable) – naprawa możliwa jedynie poprzez wymianę tego układu na nowy. Czasami podobny objaw w konsolach XBOX ONE lub XBOX ONE S daje uszkodzona pamięć masowa – wymagana jest diagnostyka konsoli w celu określenia dokładnej przyczyny usterki.

Prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie modułu karty sieciowej , uszkodzenie płyty głównej lub uszkodzenie modułu zasilania karty sieciowej.

Cześć, jak możemy Ci pomóc?